Konuyu Oyla:
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Pokemon go çılgınlığı tüm dünyayı etkisi altına aldı
#1
pokemon-go-cilginligi-tum-dunyayi-etkisi...=770%2C433

Mobil oyun dünyası bugüne kadar böyle bir oyun çılgınlığı görmedi. Piyasaya sürüldüğü 6 Temmuz’dan bu yana büyük ilgi gören Pokemon GO oyununun yapımcısı Nintendo bu durumdan oldukça memnun. Çünkü şirket hisseleri yüzde 53 arttı. Bu kadar kısa zamanda bu kadar büyük artış aynı zaman şirket ise değerini de 7.2 milyar dolar arttırdı.
Pokemon GO, “hepsini yakala” sloganıyla piyasaya sürüldü. Oyun telefon kamerası ve GPS özelliği olan Mobil ve tabletlerde oynanabiliyor. Oyunda sokaklarda bulunan Pokemon karakterleri keşfediliyor ve diğer oyuncularla çevrimiçi savaş yapılabiliyor. Oyun ücretsiz olmasına rağmen isteğe bağlı olarak oyun içi satın alımlar da gerçekleştirilebiliyor.
Henüz resmi olarak şu an sadece ABD, Avusturalya ve Yeni Zelanda’da yayınlanan oyun, oynamak isteyen herkes bir şekilde internetten APK dosyasının bularak oynayabiliyor. Pokemon Go nasıl indirilir, nasıl oynanır soruları hiç şüphesiz son günlerin en merak edilen sorularından. İşte Pokemon Go’yu yükleyebilmenizi sağlayacak yöntemler. Fakat bir uyarı yapmakta fayda var Pokemon Go şuan yüklediğiniz de telefonunuza zarar verebilir.

pokemon-go-nasil-oynanir.jpg?resize=1024%2C603

Iphone’lara Yükleme


 1. Pokemon Go’yu iPhone’lara yüklemek için iki seçeneğiniz var. Birincisi uygulama mağazasını değiştirerek Pokemon Go’nun yayınlandığı ABD, Yeni Zelanda veya Avustralya mağazalarından birinden hesap açarak Pokemon Go’yu indirebilirsiniz. Ödeme bilgileri nedeniyle mağazayı değiştirmeyi başaramazsanız iPhone’a Pokemon Go’yu indirmek için diğer yolu deneyin.

 2. Tarayıcınızı iPhone’dan açın. Daha sonra buradaki bağlantıya tıklayın. Buradan Pokemon Go’yu indir seçeneğine girin. Daha sonra çıkan ekranda iOS 7-8-9 seçeneğine dokunun.  app.rezcdn.com, ‘Hipstore’ yüklemek istiyor ekranını gördüğünüz zaman da ‘Yükle’ye basıp devam edin.
  Daha sonra H logosuna sahip uygulama telefonunuza indirilmeye başlanacak. İndirilme bittikten sonra ‘Güvenilir olmayan kurumsal geliştirici’ uyarısıyla karşılaşacaksınız. Vazgeç’e basıp Ayarlar>Genel>Profiller ve Aygıt Yönetimi seçeneğine girin ve Taz Trading ile başlayan seçeneğe tıklayıp ‘Güven’e basın. Uygulamaya güvendikten sonra HiP4U uygulamasını açabilirsiniz.
  Buradan Pokemon Go’yu indirebilirsiniz. Uygulama indikten sonra iPhone’unuzda kurulu uygulamalar arasında Pokemon Go da yerini almış olacak.
 
Android Telefonlara Yükleme
Öncelikle APKPure.com gibi bir .APK sitesine girin ve 58.1 MB dosya boyutuna sahip olan Pokemon Go’nun .APK dosyasını bilgisayarınıza indirin. Ya da direkt bu link üzerinden telefonunuza indirin. Eğer APK dosyasının bilgisayarınıza indirdiyseniz telefonunuza atmak için USB kablosu aracılığıyla cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın ve dosyayı telefonunuza atın. ve yükleyin. Eğer yüklenmiyorsa telefonunuzun “Bilinmeyen kaynaklar“ın açık olması gerekiyor. Ayarlar’dan telefonunuzu “Bilinmeyen kaynaklar”ı açın.


pokemon-go-nasil-yuklenir.jpg?resize=1024%2C570

Pokemon GO Nasıl Oynanır?
Bu güne kadar oyun tanıtımı için yayınlanan videolardan bilindiği gibi sanal gerçeklik üzerine kurulmuş bir yapıda karşımıza çıkıyor. Oluşturduğumuz karakterle birlikte Pokemon avına çıktığımız oyunda sabit durmak yerine (yani evde oturarak olmuyor maalesef) gezerek Pokemon avlayabiliyoruz. Yani gez gör avla 1f642.svg


Pokemon toplayıp kendi koleksiyonunuzu oluşturmak için sokaklarda gezip Pokemonları yakalamanız gerekiyor. Sizi bol bol yürütecek yani. Özellikle yürümek isteyen veya kilo vermek isteyenler için bulunmaz bir fırsat. Toplanılan Pokemonlarla birlikte diğer oyuncuların Pokemonlarıyla savaş yapabiliyorsunuz. Oyunda yer alan trade sistemi sayesinde Pokemon transferi yapılabiliyor,  koleksiyonunuzda eksik olan Pokemonları tamamlayabiliyorsunuz. Daha fazla pokemon yakalamak için daha çok yürümeniz, daha uzak mesafelere gitmeniz gerekebilir.

 

Oyun İçi Satın Alımlar

Her mobil oyundan gördüğümüz gibi oyun içi satın almalar Pokemon GO‘da da aynı şekilde mevcut. Yakaladığınız Pokemonları saklamak için kullanılan Poke Top‘ları bir noktadan sonra parayla satılmaya başlıyor. Daha çok pokemon için daha çok pokemon topu’na ihtiyacınız olacak. Tabi ki elinizdekilerle de yetinebilirsiniz. Yani daha çok pokemon için pamuk eller cebe.

Oyunda Poke Stop adı verilen istasyonlar mevcut. Poke Stop’ları bulduğunuz takdirde fazladan birkaç Poke Topu elde edebilirsiniz. Poke Gym adındaki salonlarda ise, elinizde bulunan mevcut Pokemonları kullanarak rakiplerinizle savaş haline girebilirsiniz. Savaşı kazanmanız durumunda elde edeceğiniz Pokemonlar ham bir sonraki savaş için size büyük avantaj katacak hem de koleksiyonunuzu geliştirecek.
Oyun GPS sayesinde konum bilginizi kullandığı için oldukça hızlı bir şarj tüketimi var.

pokemon-go-android-ios.jpg?resize=1024%2C578

Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi